Hakkımda

Merhaba ben Yasemin . 1995 yılında doğdum . Yedi çocuklu bir ailenin altıncı çocuğuyum . Evet biliyorum epey kalabalığız.Ama Türkiye’de gayet normal değil mi bu?😂 Çocukluğum Sivas’ın bir köyünde geçti. Çok güzel bir çocukluk geçirdim .Bu konuda evet çok şanslıydım. Çok fazla ayrıntıya girmek istemiyorum .Ama bazıları var ki evet paylaşmalıyım diyorum.

Ailem köyde yaşıyordu yazları ise yaylaya çıkıyorduk. Yaylamızda elektrik yoktu. Televizyon yoktu..İletişimi engelleyen hiçbir şey yoktu anlayacağınız.Babam akşamları ya masal anlatırdı ya da gençlik anılarını. O kadar güzeldi ki. Hergün aynı şeyleri dinliyordum ama bir türlü bıkmıyordum .Hala babamı zorluyorum bazen anlatsın diye tabi bazılarını unutmuş hatırlamadığı yerde biz devreye giriyoruz ezber etmişiz çünkü. Neyse gündüzleri ise kuzenlerimizle birlikte ineklerimizi otlatırdık.Çok fazla boş zamanımız vardı.Bizde ya gidip babamdan gizli derelerde yüzüyorduk ya da dağda oyunlar oynuyorduk .Az kaybetmedik inekleri😂😂

Neyse çoğu zamanda okuyorduk .Evet evet çok fazla kitap okuyorduk.Ablam sayesinde oldu bu alışkanlığımız .Yanında her seferinde koca bir çanta alırdı. Gün boyu bir şeyler öğrenmek için uğraşırdı. Bizde onu örnek aldık.Toplamda 7 çocuktuk biz. Bir kitabı sırayla okur onu tartışırdık sonra. Ablam bir yıl İstanbul ‘a okumaya gitti orada o kadar çok film izlemiş ki o yıl bütün yaz boyu anlattırmıştık ona..O kadar güzeldi ki o anlatır biz hayal kurardık.Mesela Charlie’nin Çikolata Fabrikası onu o kadar çok sevmiştik ki o kadar çok anlattırdık ki artık sahneleri biliyordum sanki..Açıkçası filmi izledim hala çok seviyorum ama hayal ettiğim daha güzeldi. Evet hayal etmeyi o kadar çok sevdim ki okuduğum kitapların ana kahramanı olurdum çoğu zaman. Düşlerimde çok gezdim ben çok öğrendim .Ama bunu gerçek hayata taşımayı pek beceremedim.Dedim ya uzun zaman düşlerde yaşadım ama artık uyanma vakti zaman geçiyor. Neyse gerçek hayata dönersek şu an hayalim olan bir projeyle Bulgaristan’da EVS yapıyorum .Bir yıl boyunca burada olacağım. Boş kalan zamanlarımda bir şeyler paylaşmak istiyorum. Yapmak istediğim birçok hayalim var umarım burası bana büyük bir motive olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir